pátek 12. února 2021

Stavební slohy

Podzimní čas jsme si s dětmi z Koventinky krátili distanční výukou a tématem dvou měsíců se nám staly Stavební slohy.

Domů dostaly děti velkou čtvrtku velikosti A2, rozstříhané obrázky a popisky významných staveb a pracovní sešit, který jsem pro tyto účely vymyslela a sestavila.

Práce probíhala nejen při on-line výuce, ale také samostatnou prací ihned po ní. Každou hodinu jsme si představili jeden sloh, tipovali jsme, které stavby do slohu patří a následně jsme si naše domněnky společně ověřovali. Každý si tvořil vlastní myšlenkovou mapu a hrál si s úkoly v pracovním sešitě o 26 stranách. Ty se zaměřovaly na porozumění textu, vyhledávání na internetu, tvoření a psaní vlastního příběhu, opakování gramatiky, doplňovačky aj.

Celá společná práce vyvrcholila v prosinci, kdy jsme se vydali na bojovku centrem města. Podle mapy a obrázků hledaly děti významné stavby plzeňské historie, učily se pracovat v týmu, zachycovaly své nálezy na fotografie a opakovaly získané vědomosti.

Mým cílem bylo podpořit v dětech všímavost - zvednout občas hlavu nahoru a sledovat detaily domů, mísení stylů, zamyslet se nad tím, co už znám, co tu bylo dlouho před námi, jak asi vypadali lidé, kteří žili v tomto domě - klást si vlastní otázky a zkoumat. Povídali jsme si o tom, kdo v této době vládl, jaké známe pohádky z doby, kde se nosilo konkrétní oblečení atp. Snad se mi to alespoň částečně podařilo. 

Pokud budete mít zájem o pracovní sešit a kartičky staveb k rozstříhání (zvládly to děti 4.-7. třídy), napište mi do komentáře Váš e-mail. Cena elektronické verze je 60 Kč. :)

Děkuji. :)8 komentářů:

 1. Nádhera...ano, Lucie, mám zájem...a děkuji:)
  janaburianova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Taky bych měla zájem, je to neodolatelné. Krásné dny jaliska@centrum.cz.

  OdpovědětSmazat
 3. Úžasné, i já bych měla zájem. Předem děkuji a přeju hezký nejen víkend. maruska.capkova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 4. Tak tohle se mi fakt líbí, budu ráda za zaslání. Děkuji a přeji hezký den! Markéta tpankm@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 5. Zdravim :), mam zajem. Ucim 4.,pristi rok 5. Třídu, tak urcite vyuziju. jana.aboulaiche@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý den, krása, také bych měla zájem. Děkuji. vendulka.sosnovcova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 7. Jenom technická: společná koncovka rodu ženského a středního v příčestí minulém je "y". Tedy pokud jste něco dělala Vy a děti, je v příčestí minulém "y".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkuji za upozornění, nicméně nevyjádřený podmět je my (všichni), proto jsem zvolila "i".

   Smazat

Dvanáctka

U nás už proběhlo tolik oslav, že je všechny ani nespočítám. Přesto byla každá úplně jiná. Vloni si Anežka chválila narozeninový den j en pr...