pondělí 30. července 2018

Černá Hora I. - voda

Letošní týden bez dětí jsme jako tradičně vymýšleli na poslední chvíli. Ještě čtyři dny před tím, než jsme děti odvezli babi a dědovi, jsme nevěděli, kam se vydáme. Nakonec jsme po celých deseti letech vyrazili letecky s cestovkou s tím, že si na místě půjčíme auto. V Černé Hoře jsme byli za hodinu a půl, což beru jako obrovský bonus. Překvapilo mě velké horko a vlhkost. A taky přeplněná pláž v místě ubytování (Buljarica). Postupně jsme objevovali hezká místa ke koupání, kam jsme se vraceli.

Auto jsme si nakonec půjčili na čtyři dny, zbytek jsme jezdili hlavně stopem. (Každý se pasuje na taxikáře a chce zaplatit, ale většinou se jedná o přijatelné částky - můžete i smlouvat.) Autobus tady taky potkáte, ale většinou nejezdí podle jízdního řádu, takže zbývá jen doufat. :)

Nejoblíbenější pláží byla čistá a klidná pláž Morea Beach, která pokračuje mezi velké kameny, kde si můžete najít i své soukromí. Voda byla průzračná.. Z Morea Beach jsme vysoko nad pobřežím chodili 6 km do Buljarici, což byla příjemná podvečerní procházka.
Žádné komentáře:

Okomentovat