úterý 8. září 2015

Hledej v druhých dokonalost

Technika, která by měla dětem otevřít oči v tom, jak je každý člověk jiný. Přesto nás však spojuje pomyslný provázek, střed naší osobnosti. Místo abychom se dívali jen na vnějšek bytosti, můžeme se rozhodnout hledat u lidí tento střed dokonalosti. Pokud  se na lidi díváme jako na korálky různých barev a tvarů, můžeme pociťovat osamělost a odlišnost. 
Děti si vybraly korálek nebo knoflík za každého spolužáka a nakonec i za sebe a navlékly na svoji šňůrku. Společně jsme provázky zavěsili na kovový kruh a ozdobili jsme si třídu.10 komentářů:

 1. to je moc krasne.. a pravdive:-)
  at se vam dari

  OdpovědětVymazat
 2. Milé totok! Luci, ať se Ti hezky pracuje, mám to u Tebe ráda moc, přístav... J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, díky. Těšíš mě. :) Hezké babí přeju. U vás bude určitě parádní!

   Vymazat
 3. Škoda, že jste tak daleko. Hned bych k Vám Skřítka svěřila...
  Krásně se mějte! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak přesně takovou akční mamču bysme potřebovali. ;-)

   Vymazat
 4. To je krásné :-) Zvládnou to i 5leté děti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, nápad je z knihy "Jak rozvíjet dětskou spiritualitu". Myslím, že 5leté dítě ještě úplně nepochopí podstatu té techniky. U nás s tím měly některé mladší děti problém. Ale rozhodně můžete navléct několik korálků a připodobnit je ke konkrétním lidem, povídat si o tom, proč zrovna tento korálek symbolizuje tátu, kamaráda apod.. Napadlo mě, že se ke šňůrce dá vracet v případě, když dítě řeší nějaký konflikt s kamarádem - připomenout si, že každý jsme jiný, přesto můžeme hledat něco, co nás spojuje. Těch výkladů může být víc, určitě Vás také některé napadnou.. Hezkou zábavu:)

   Vymazat
 5. To je skvělé!! Výborný nápad!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, inspirovala jsem se knihou "Jak rozvíjet dětskou spiritualitu". Jsou tam moc hezké techniky.

   Vymazat

Vánoční slavnost

Součástí letošní slavnosti bylo představení tří projektů, na kterých děti tři měsíce pracovaly. Kluci a holky z projektu Vaření a pečení pře...